Automatische Betrugserkennung bei Online-Poker

Klient

Ongame eSolutions AB (później OnGame Networks). Jeden z pionierów iGamingu na świecie, który rozpoczął działalność w 1999 roku. Już kilka lat później w 2006 roku klient posiadał prawie 6 milionów aktywnych użytkowników. W 2007 został kupiony za 570 milionów dolarów przez innego giganta branży digital entertainment - bwin.party.

Opis problemu, potrzeba Klienta

Klient chciał zwiększyć poziom wiarygodności organizowanych przez siebie rozgrywek pokera on-line. Niestety, w środowisku graczy zdarzają się zmowy pomiędzy niektórymi z nich co ma wpływ na wyniki poszczególnych gier. Cel: Stworzenie systemu do wykrywania oszustw we współpracy z wybitnymi matematykami Uniwersytetu w Uppsali. Zwiększenie zadowolenia użytkowników, przejrzystości rozgrywek, zmniejszenie wolumenu tzw. transakcji zwrotnych.

Realizacja

Zespół matematyków z Uniwersytetu w Uppsali zaprojektował kilkadziesiąt algorytmów wykrywających oszustwa. Zadaniem ALAN Systems było przełożenie ich na język programistyczny. W następnym etapie wykonano test case’y celem sprawdzenia ich poprawności działania. Wszystkie działania prowadzono wspólnie z zespołem klienta. Po stronie ALAN Systems oprócz prac programistycznych i wdrożeniowych było również płynne zarządzanie projektem. Realizowano go w zgodzie z metodyką Scrum oraz w oparciu o model nearshoringu.

Efekt, korzyści z zastosowania

Rozwiązanie antyfraudowe wdrożono w sposób zapewniający płynność działania systemów klienta. Implementacja była niezauważalna od strony użytkowej dla graczy. Aby przybliżyć skalę wyzwania należy dodać, że w pokojach pokerowych OnGame rozgrywano 120 partii na minutę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi klient umocnił opinię wiarygodnego operatora. Samo rozwiązanie okazało się tak użyteczne, że bardzo szybko zostało skomercjalizowane.

Jesteś zainteresowany?